Ortodonta w Opolu zadba o Twój zgryz

Choć dbanie o zdrowe zęby jest coraz powszechniejszą modą, a świadomość tego jak ważna jest higiena jamy ustnej dociera do szerokich mas to wciąż pozostaję kwestie, które jawią się jako swoiste stomatologiczne tabu. Jedną z nich jest niewątpliwie kwestia krzywego zgryzu. Wbrew powszechnie panującej jeszcze opinii jest to tylko i wyłącznie kwestia estetyki. Prawda jest jednak o wiele bardziej nieprzyjemna. Krzywy zgryz może być źródłem wielu poważnych dolegliwości, które mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje. Od czego się zaczyna?

Jeżeli pojawia się wątpliwość co do prawidłowego ukształtowania zgryzu należy niezwłocznie udać się do specjalisty {poszukaj na: dentysta-stomatolog.com > Opole}. Tylko dzięki takiej wizycie możliwe jest nie tylko wskazanie czy występuje dana wada, ale także określenie stopnia jej zaawansowania i możliwości zastopowania lub ewentualnego cofnięcia powstałych nierówności. Trzeba mieć jednak przy tym świadomość, że dolegliwość krzywego zgryzu ma bardzo wiele przyczyn. Jedną z najpowszechniejszych jest wynik złych nawyków, które pochodzą jeszcze z wczesnego dzieciństwa. Dzieci, które zbyt długo korzystały ze smoczka, lub też ssały palec albo musiały oddychać ustami mogą w wieku dojrzałym mieć problem z właściwym ustawienie zgryzu. Co więcej przyczyny mogą występować także na etapie życia płodowego, o ile matka nie dbała o siebie lub też przeszła poważną chorobę wirusową. Źródłem krzywego zgryzu może być także uraz mechaniczny, który powstaje wskutek porodu twarzyczkowego.

Osoby dorosłe natomiast mogą stać się ofiarami krzywego zgryzu wskutek ubytków w uzębieniu lub poważnych złamań szczęki. Wbrew obiegowej opinii wyjątkowo rzadko zdarza się by krzywy zgryz był efektem dziedziczenia tej dolegliwości. Kiedy do specjalisty? Co do zasady należy przyjąć, że nie jesteśmy sami w stanie ocenić tego czy nasz zgryz jest prawidłowy czy też należy go leczyć. Szczególnie na wczesnym etapie tej dolegliwości jej symptomy mogą być wręcz niezauważalne, ale stale postępujące. Innymi słowy ciężar odpowiedzialności za sprawdzenie poprawnego zgryzu może ponosić stomatolog wykonujący przeglądy. Dentysta w Opolu powinien zwrócić uwagę na to jak układają się zęby. Co więcej nawet jeżeli nie jest specjalistą od ortodoncji to może zalecić taką wizytę by w porę zapobiec pogorszeniu się stanu uzębienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>