Dlaczego warto zdecydować się na manicure hybrydowy?

Wiele kobiet przestało malować paznokcie w tradycyjny sposób, ponieważ miały już dosyć problemów z tego typu manicure. Szybkie odpryskiwanie (nawet po jednym dniu!), długotrwałe wysychanie… Na szczęście od jakiegoś czasu możemy również skorzystać z doskonałej alternatywy, jaką jest manicure hybrydowy. Jest to wspaniała możliwość dla kobiet, które nie mają zbyt wiele czasu dla siebie lub też chcą ten czas zaoszczędzić. Hybrydę wystarczy nakładać co 3-4 tygodnie. Przez cały ten czas możemy cieszyć się pięknym, nieskazitelnym manicure bez odprysków czy odcisków. Na dodatek hybryda zabezpiecza również nasze paznokcie przez łamaniem i rozdwajaniem, dzięki czemu stają się one zdrowsze i mocniejsze. Na dodatek wybór oferowanych kolorów jest ogromny.

Taki manicure z powodzeniem możemy wykonywać samodzielnie. Na rynku nie brakuje gotowych zestawów. Pamiętajmy jednak, że są one dość kosztowne, a też i co jakiś czas będziemy musiały uzupełniać zapasy. O wiele oszczędniejszym rozwiązaniem jest chodzenie na ten zabieg do kosmetyczki. Wrocław jest miastem, w którym salony kosmetyczne [https://swiaturody.com/wroclaw,kosmetyczka,9.html] cieszą się dużym popytem na taki manicure. Poza tym, profesjonalistka wykona tę procedurę szybciej, sprawniej i dokładniej niż amatorka. To, co nam zajęłoby 3-4 godziny, kosmetyczka potrafi zrobić w godzinę, a przecież chodzi przede wszystkim o zaoszczędzenie czasu, prawda? Poza tym, unikniemy większości błędów „nowicjuszek”.

Do tych najczęściej spotykanych, które widzimy często na zdjęciach należy „zalewanie” skórek czyli niedokładne malowanie, w trakcie którego skórki nie zostają ominięte. Po pierwsze, ma to fatalny wpływ na trwałość manicure, ponieważ pod jego warstwę dostaje się powietrze i woda. Drugą kwestią jest nieestetyczny wygląd paznokci. Po trzecie, takie postępowanie szybko może doprowadzić do reakcji alergicznej. Lakierożele posiadają w składzie silne substancje chemiczne, które nie szkodzą płytce paznokciowej, ale mogą wywołać uczulenie w kontakcie ze skórą. Zwłaszcza, jeśli popełnimy kolejny popularny błąd, czyli za mocno powycinamy skórki. W takim przypadku dobrze byłoby odczekać kilka dni, aż ranki się zagoją i dopiero wtedy malować paznokcie hybrydą. Równie częstym błędem jest niepokrywanie wolnego brzegu paznokcia lakierem – to również znacznie obniża trwałość całego manicure.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>